Роботу з животом в йозі, та й у житті складно переоцінити, вона надає різноплановий вплив на різні системи і органи нашого тіла. Можна сказати впевнено, що з допомогою роботи з животом ми впливаємо і травлення, і кровообіг, і нервову, і дихальну системи. Освоювати та ускладнювати робота з животом можна на різних етапах практики – від початкових до дуже просунутих.
“Притисніть пупок до хребта сто разів. Так збільшиш травний вогонь і позбавишся хвороб у черевній порожнині” - Гхеранда-Самхіта, 1:19
У роботі з животом використовується глибока мускулатура, яка в повсякденному житті, як правило, більшістю користувачів свого тіла навіть не усвідомлюється, наприклад, мускулатура вдиху – зовнішні міжреберні м'язи, адже багато хто навіть не замислюється, чим вони вдихають.
Освоюючи контроль роботи внутрішніх м'язів, ми пізнаємо себе, починаємо усвідомленіше жити у своєму тілі, розуміємо про нього більше, використовуємо його ефективніше. А також, зміцнюємо ці м'язи, а зміцнення скелетної, дихальної та глибокої внутрішньої мускулатури – це завжди підвищення адаптації до стресу та великий крок до того, щоб організм працював злагоднішим та якіснішим.
Працюючи з животом, ми здійснюємо «вісцеральний самомасаж», ви можете самі контролювати його інтенсивність, спираючись на власні відчуття, а статичні варіанти доповнити м'якими проминаннями руками, що сприятливо позначиться на моториці кишечника; простимулює основні травні; здійснить лімфодренаж та покращить венозний відтік з органів черевної порожнини та малого тазу;
Так як у роботі з животом активно використовується та зміцнюється дихальна мускулатура, вони є техніками, що готують організм до пранаям (робота з диханням у йозі). А також всі варіанти черевних маніпуляцій показані при захворюваннях дихальних шляхів (не в гострій формі).
Вплив на тонус вегетативної (автономної) нервової системи, а значить, до зниження артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, частоти дихання – при регулярному виконанні психоемоційне тло вирівнюється, розслабляється мускулатура, покращується сон і травлення;
Роль у оздоровленні репродуктивної системи у черевних маніпуляцій чи не головна!
При роботі з животом ми працюємо і з іншими м'язами, наприклад, здухвинно-поперековим м'язом. Чим це корисно? Масаж корисний будь-якому м'язу, він її розслаблює! Часто, затиснені здухвинно-поперековий м'яз провокують велику кількість проблем, таких як гіперлордоз поперекових м'язів, проблеми органами малого тазу та пов'язані з цим патології сечівнику, репродуктивної та видільної систем, запори та тому подібні проблеми..
У практиці йоги масаж ЗПМ сприятиме поглибленню прогинів, за рахунок їх розслаблення, і, як не дивно, шпагатів, як за рахунок впливу на м'язи поперекового відділу хребта, так і за рахунок впливу на м'язи тазового дна та кульшові суглоби.
Отже, на нашому майстер-класі ви дізнаєтесь:
- Що таке «проминання живота», для чого ми його робимо і чи безпечно це;
- Навіщо робити і чим корисні практики роботи з животом;
- Вакуумне втягування або Уддіана Бандха;
- Черевне полоскання або Агнісара дхауті крія;
- Наулі крійя та вправи, що готують до Наулі;
- Як спрощувати та ускладнювати вашу практику роботи з животом та розберемося, як побудувати свою ранкову практику йоги.
Майстер-клас триває 3 години, містить теоретичний курс та практику.
Програма майстер-класа:
Теорія:
-
Короткий огляд анатомії тіла: діафрагма, органи черевної порожнини, ін.
-
Ранкові практики: у чому цінність і з чим ми працюємо.
-
Агнісара дхауті крію (порожнє вакуумне полоскання).
-
Уддіяна Бандха (пусте вакуумне втягування).
-
Наулі (черевний жгут).
-
Протипоказання у техніках роботи з животом.
-
Побудова самостійної практики йогічний ранок.
Практика:
- Проминання живота.
- Пуста Уддіяна (вакуумне втягування) - варіанти освоєння та роботи.
- Агнісара дхауті крійя - варіанти освоєння та роботи.
- Наули крійя - варіанти освоєння та роботи.
Ранкові практики виконують на порожній шлунок, тому чекаємо на вас вранці о 9:00 натще.
Для кого це буде цікаво:
- Для тих, хто хоче освоїти одні з найважливіших крій у хатха-йозі: уддіяна бандху, агнісара крію, наулі;
- Для тих, хто хоче підтягти м'язи живота;
- Для тих, у кого проблеми з травленням і хто дійсно хоче їх позбутися;
- Для тих, хто хоче навчитися починати свій день правильно: включати у роботу всі системи організму у правильному порядку.
!!! Якщо у Вас є проблеми із ШКТ, будь ласка, проконсультуйтеся з інструктором, чи немає у Вас протипоказань для відвідування майстер-класу.
КОЛИ:
12 листопада з 9:00 до 12:00.
ВАРТІСТЬ* - 1000 грн.
*Вартість за предоплатою по 05.11.2022 - 800 грн.
Участь підтверджується лише після оплати!
Контакти:
+380 67 329 49 89 (WhatsApp/Telegram)
+38 067 859 35 53 (Viber/Telegram)
E-mail info@yoga.kiev.ua